Ceļot uz parāda jeb kredītā

Vajag nauduKopš esat tuvāk Eiropai un ir iespēja brīvi ceļot, arī Latvijā dzīvojošie cilvēki salīdzinoši bieži izvēlas ceļot, lai atpūstos no ikdienas rūpēm un steigas. Ne vienmēr šis ceļojums būs tāls un dārgs, dažkārt tepat uz kādu kaimiņvalsti, jeb pat tepat savā dzimtajā zemē, taču naudas līdzekļi lielāki vai mazāki nepieciešami jebkurā gadījumā.

Ceļojumu parasti ieplāno savlaicīgi, līdz ar to arī naudas līdzekļus tam iekrāj pakāpeniski, taču mēdz gadīties, kad pirms ceļojuma ir kādi neparedzēti izdevumi, kuri izmaina visu Jūsu iekrāto bilanci un iekrājumi ceļojumam strauji sarūk.

Labs palīgs un situācijas risinātājs tādā situācijā būs ātrais kredīts ceļojumam. Ja nepieciešamā naudas summa ir daži simti eiro, tad variet vērsties pie ātro kredītu kreditoriem, ja naudas summa nepieciešama lielāka, tad visticamāk būs jāformē kredītlīnija vai pat patēriņa kredīts. Ja Jūsu ceļojums paredzēts uz kādu tālāku zemi, tad ceļojumu biroji bieži vien paši piedāvā noformēt Jums kredītu ceļojumam, jo katra tūrisma aģentūra sadarbojas ar kādu kreditoru, lai varētu saviem klientiem piedāvāt maksimālu apkalpošanas komfortu.

Pirms izvēlaties kādu konkrētu kredīta kompāniju ar kuru sadarboties, vai šo sadarbību veicat caur tūrisma aģentūru, izskatiet sev pieejamās kredīta iespējas un kreditoru piedāvājumus, jo kredīta procentu likme var būt ļoti svārstīga. Ja Jums ir ļoti ierobežots brīvais laiks un tādām lietām pirms ceļojuma vairs nav laika pievērsties, tad uzticiet šo kredīta noformēšanu tūrisma aģentūrai, taču visticamāk, ka šajā gadījumā Jums būs augstāka kredīta procentu likme.

Kredīta pieteikuma informācija

Šīs veidlapas aizpildīšana Jums prasīs aptuveni piecas minūtes. Kad pieteikums aizpildīts un nosūtīts, apmēram 15-30 minūšu laikā Jūs saņemsiet no kredīta kompānijas atbildi. Ja atbilstat pamatnosacījumiem, lai saņemtu 30 dienu bezprocentu kredītu, atbilde noteikti būs pozitīva. Atliek vien sevi piereģistrēt ar internetbankas palīdzību un pusstundas laikā nauda tiks ieskaitīta Jūsu kontā. 30 dienu bezprocentu kredītu var ļoti viegli, ērti un ātri noformēt, jo tas neprasa ne ķīlas un galvotāja nodrošinājumu, nav nepieciešamība doties pie kreditora, jo visu var noformēt ar interneta palīdzību un kredīta noformēšana patērēs ļoti maz Jūsu laika.

Naudas aizdošana internetā no jaunajiem

KreditorsNaudas aizdošana ir sens finanšu darījums, taču aktuāls arī mūsdienās. Agrāk, kad bija vajadzīgs aizdevums, cilvēki devās pie radiem, draugiem  vai arī meklēja citu iespēju aizņemties – piemēram, kādā kredītiestādē, ķīlā atstājot kādu vērtīgu lietu vai sagādājot galvojumu.

Taču tagad pieejama vēl kāda iespēja – ātrie kredīti internetā un jaunie ātrie kredīti bez maksas par procentiem.  Tie pieejami bez ķīlas un galvojuma. Turklāt – vairāki aizdevēji nodrošina pirmo aizdevumu bez maksas. Lai noformētu kredītu, nav jālūdz palīdzība draugiem un jāsniedz skaidrojumi. Piesaki aizdevumu tiešsaistē un saņem naudu savā bankas kontā.

Iespēja aizņemties bez procentu maksas sagaida vairāku aizdevēju jaunos klientus. Tātad svarīgi izvērtēt vairākus variantus, lai saprastu, kurš būs Tavai situācijai vispiemērotākais. Vērts iepazīties ar tādiem faktoriem kā:

 • Maksimālā aizdevuma summa. Īstermiņa ātrie kredīti visbiežāk tiek izsniegti dažu simtu eiro apmērā. Jāņem vērā, ka bezprocentu aizdevums pieejams mazākā apmērā, kā atkārtoti noformēts kredīts. Salīdzinoši īss ir arī tā atmaksas termiņš – 30 dienas;
 • Vecuma ierobežojums. Liela daļa aizdevēju savus pakalpojumus piedāvā Latvijas Republikas iedzīvotājiem, kas sasnieguši vismaz 20 gadu vecumu;
 • Aizdevuma piešķiršanas laiks. Visbiežāk kredītdevēji sola aizdevumu piešķirt 10 līdz 15 minūšu laikā pēc apstiprināšanas, tomēr tas lielā mērā atkarīgs no bankas darbības. Jāņem arī vērā, ka pieteikuma izskatīšana un kredīta piešķiršana notiek aizdevēja darba laikā. Klientu ērtībām liela daļa aizdevēju strādā agri no rīta, vēlu vakaros, nedēļas nogalēs un svētku dienās!

Kā pieteikties aizdevumam?

NaudaKad esi izvēlējies piemērotāko aizdevēju, reģistrējies tā mājaslapā. Lai apstiprinātu norādīto datu pareizību, uz kredītdevēja bankas kontu pārskaiti 0,01 eiro. Pēc tam vari pieteikties aizdevumam. Pēc pieteikuma izskatīšanas saņemsi lēmumu savā telefonā. Ja tas būs pozitīvs, naudu savā bankas kontā saņemsi vien dažu minūšu laikā.

Izskatot pieteikumu, aizdevējs ņem vērā, gan ienākumu līmeni, gan kredītvēsturi – tai jābūt pozitīvai.

Bezprocentu kredīts ir izdevīga aizņemšanās iespēja kredītņēmējiem, aizdevējiem  tas, savukārt, ir veids kā pievilināt kredītņēmējus, cerot, ka tie kļūst par lojāliem klientiem. Ja plāno pie konkrētā aizdevēja aizņemties atkārtoti, pievērs uzmanību arī procentu likmei – pat, ja grasies noformēt bezmaksas kredītu, sākot ar otro aizņemšanās reizi tiks pievienota procentu maksa.

Efektīvi risinājumi atbildīgajiem

Jaunie ātrie kredīti  – ērti pieejams un mūsdienīgs risinājums, ja vien aizņemsies pārdomāti, rūpīgi izvērtējot savas iespējas.

 • Kredītu noformē tikai neparedzētās un steidzamās situācijās;
 • Aizņemies tikai tik, cik spēsi atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā.

Ja nepieciešams, vari pagarināt atmaksas termiņu, uz aizdevēja bankas kontu pārskaitot maksu par šo pakalpojumu. Tas jāizdara pirms līgumā noteiktā termiņa beigām. Aizdevuma atmaksas datuma maiņa var noderēt neparedzētās situācijās, taču tas bezmaksas kredītu padara par maksas aizdevumu.

Vai patēriņa kredīts bankā ir labākais risinājums?

Bieži, domājot par patēriņa kredītu, cilvēki uzreiz iedomājas par banku kā vienīgo šāda aizdevuma iegūšanas vietu, tomēr šobrīd tā vairs nav taisnība, jo patēriņa kredīts ir arī dažādu nebanku kreditoru piedāvāts pakalpojums. Nebanku kreditori nepiedāvā klientiem tik ļoti plašu pakalpojumu klāstu kā to dara bankas (noguldījumi, investīcijas), tomēr, koncentrējoties tikai uz aizdevumiem, tie var sniegt labu piedāvājumu kādam, kas ir ieinteresēts tieši patēriņa kredīta iegūšanā. Kā izvērtēt to, kuru kreditoru izvēlēties? Vajadzētu pievērst uzmanību 3 būtiskākajiem aspektiem – kredīta piešķiršanas nosacījumi, izmaksas un apkalpošana.

Kādi ir kredīta piešķiršanas nosacījumi?

Aizdevums saņemts

Sākoties finanšu un ekonomiskajai krīzei 2009. gadā, bankas bija spiestas rūpīgi izvērtēt to kredītu piešķiršanas politiku un padarīt to stingrāku, tādēļ šobrīd patēriņa kredīta noformēšana bankā var būt gana sarežģīts process. Savukārt, nebanku kreditori, kas aktīvi uzsāka savu darbību tieši pēc ekonomiskās krīzes, piedāvā vienkāršākus kredīta piešķiršanas nosacījumus, kā rezultātā cilvēkiem ir lielāka iespēja šādu aizdevumu iegūt. Nebanku kreditoru parasti izvirzītie nosacījumi kredīta piešķiršanai ir:

 • Kredītņēmējam ir jābūt vecumā no 20 līdz 65 gadiem;
 • Kredītņēmējam ir jābūt deklarētai dzīvesvietai Latvijas Republikas teritorijā;
 • Kredītņēmējam ir jābūt ar regulāriem ienākumiem, aktīvu bankas kontu un mobilā tālruņa pieslēgumu.

Kādas ir aizdevuma izmaksas?

Vajag naudu

Banku gadījumā uz izmaksām var skatīties divējādi. No vienas puses bankām ir pieejami lieli aktīvi, kurus izmantot aizdevumiem, tomēr bankām, salīdzinot ar nebanku kreditoriem, parasti ir ievērojami lielākas izmaksas, jo tās uztur vairākas filiāles, tām ir jāatbilst dažādiem regulējumiem un tamlīdzīgi. Bet, runājot par patēriņa kredītu, tas, kāds būs katram kredītņēmējam piemērotākais, ir atkarīgs no viņa paša. Nebanku kreditoru piedāvātais patēriņa kredīts, ņemot vērā atvieglotos aizdevuma piešķiršanas nosacījumus, parasti ir ar augstākām procentu likmēm nekā banku piedāvātais aizdevums, tomēr gadījumā, ja līdzekļi ir nepieciešami ātrāk un nav vēlēšanās kārtot dažādus dokumentus, tas var būt labs risinājums.

Kāda ir apkalpošana?

Kreditors

Liela daļa cilvēku, piesakoties kredītam, par šo aspektu nedomā, tomēr klientu apkalpošana ir svarīga, piemēram, brīdī, kad rodas problēmas ar kredīta atmaksu. Nebanku kreditori bieži ir mazāki uzņēmumi, kam ir lieli klientu apkalpošanas centri, līdz ar to sazināšanās ar tiem var būt vienkāršāka. Gan bankas, gan nebanku kreditori piedāvā iespēju pārskatīt kredīta atmaksas plānu, tomēr bankā šis process var būt garāks un iespējams arī dārgāks.

Izvēlieties sev piemērotāko aizdevēju

Katram kredītdevējam ir savi plusi un mīnusi, tādēļ, ja Jums ir nepieciešams patēriņa kredīts, izskatiet visus piedāvājumus- gan banku, gan nebanku kredītdevēju -, nosakiet, kurš no tiem Jums būs piemērotākais, un aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt aizdevumu laikā!

Vai aizņemties naudu no ģimenes?

Šis ir viens no “sāpīgajiem tematiem”, jo cik daudz stāstu par veiksmīgu aizņemšanos no ģimenes un biznesa uzsākšanu, tik pat daudz arī par nesaskaņām ģimenē, kas radušās neatdotu parādu dēļ. Šajā rakstā mēģināsim domāt par to, kā labāk aizņemties no ģimenes, un par to, kādas ir alternatīvas.

Kādos gadījumos neaizņemties no ģimenes?

Nav nauda

 • Gadījumi, kad vispār nevajag aizņemties – piemēram, ja jums nav ne jausmas, kā atmaksāsit aizdevumu, kā arī ja jums tas ir vajadzīgs mirkļa iegribu dēļ (piemēram, jauna viedtālruņa iegādei, ja tas nav nepieciešams darbam). Šādos gadījumos tas, ka ģimene var parādu neprasīt atpakaļ, vai arī tas, ka jums vismaz nebūs iespēju iekulties nepatikšanās (ja nesastādīsiet līgumu), nav attaisnojošs apstāklis tam, lai aizņemtos.
 • Gadījumi, kad jums ir pieejamas citas alternatīvas – piemēram, ja varat aizņemties no bankas par attaisnojoši zemiem procentiem, lai salabotu savu dzīvokli vai izdarītu citas lietas, piemēram, uzsāktu savu uzņēmumu, jūs varat izmantot ģimeni kā “pēdējo glābiņu”, ja jums gadījumā rodas problēmas atmaksāt kredītu. Proti, ja ģimene jau tā ir gatava jums aizdot, tad varat šo aizdevumu izmantot vēlāk, ja gadījušās grūtības, bet neriskēt ar sabojātām attiecībām, ja zināt, ka ar lielāko varbūtību savu aizdevumu varēsiet atgūt.

Piemēri, kad cilvēki ir veiksmīgi aizņēmušies no ģimenes

NaudaDaudzi slaveni uzņēmēji ir dibinājuši uzņēmumus ar ģimenes kapitālu. Piemēram, Vorens Bafets aizņēmās no draugiem un radiem, lai izveidotu savu pirmo, mazo uzņēmumu. “Virgin Group” īpašnieks Ričards Brensons aizņēmās no savas tantes, bet Sems Valtons, kas dibināja veikalu ķēdi “Wal-mart”, aizņēmās no sava sievastēva. Šādos gadījumos tieši ģimenes saites spēja palīdzēt šiem cilvēkiem sasniegt nebijušus augstumus. Protams, ka katrā uzņēmumā ir iesaistīts risks, bet dažreiz tas atmaksājas – jums tikai vajag būt ļoti, ļoti pārliecinātam par savām spējām un biznesa modeli.

Bieži vien pat aizņemties ir grūtāk, nekā aizdot, jo cilvēkos ļoti dziļi ir iesēdusies vainas apziņa – piemēram, ja zināt, ka jūsu vecvecākiem ir daudz naudas, jums var likties, ka esat kaut kādā ziņā vainīgs, ja vēlaties to aizņemties, it kā tas padarītu jūs par sliktāku mazbērnu.

Kā aizņemties no ģimenes vai draugiem?

 • Nosakiet, cik naudas jums vajag.
 • Saprotiet, kāpēc jums to vajag.
 • Izskaidrojiet, kā jūs to tērēsiet.
 • Izskaidrojiet, kā jūs to atdosiet.
 • Uzrakstiet nosacījumus – ja summa ir lielāka par 1000 eiro, var būt vērts arī noslēgt līgumu – par aizdevuma atmaksu.

Kā pēdējais jāpiebilst – nekad, nekad neaizņemieties tik daudz naudas, ka tas varētu sagādāt problēmas pašam aizdevējam. Ja jūs būsit godīgi gan pret sevi, gan pret citiem, jūs noteikti savāksiet nepieciešamo naudas summu, pat ja tā būs jāprasa no vairākiem cilvēkiem. Kas neriskē, tas nevinnē!

Skaidra nauda vai norēķinu karte?

Ņemot vērā, ka vidusmēra latvietim makā ir no 5 līdz 20 eiro skaidras naudas, jāsecina, ka Latvijā skaidra nauda ir diezgan nepopulāra. Tomēr atsevišķās vietās – dažādos bāros, ieskrietuvēs, spēļu zālēs, puķu veikalos un mazās bodītēs – skaidru naudu vēl joprojām nepieņem, vai arī pieņem tikai sākot no noteiktas summas (piemēram, pirkumiem virs 5 eiro). Šajā rakstā iztirzāsim, kādas ir priekšrocības un trūkumi skaidrai naudai un norēķinu kartēm.

Pasaule bez skaidras naudas?

Dažās pasaules valstīs skaidra nauda ir visnotaļ nepopulāra, lai gan visā pasaulē kredītkaršu maksājumi 2013. gadā sasniedza ap 40% no visiem maksājumiem.

Labi zināms piemērs vietai, kurā gandrīz vairs neizmanto skaidru naudu, ir Zviedrija – tur tikai ap 3% maksājumu tiek veikti skaidrā naudā. Četras no piecām lielākajām bankām vairs neveic skaidras naudas darījumus, un, piemēram, ziedojumus baznīcā var veikt ar karti. No otras puses, Zviedrija ir arī viena no sliktākajām valstīm, kurās turēt naudu bankā – jau kādu laiku tajā ir negatīvas depozītu likmes.

Kas interesanti, arī vairākās Āfrikas valstīs, piemēram, Somalilendā un Kenijā skaidra nauda ir diezgan nepopulāra, taču tur tas ir nevis karšu, bet gan mobilo maksājumu nopelns. Pat daudzi ielu tirgoņi pieņem maksājumus ar telefonu.

Skaidra nauda pret norēķinu kartēm

Skaidras naudas plusi:

 • Lietošana nav izsekojama – visiem, kam šādu vai tādu iemeslu dēļ negribas, lai veiktie maksājumi parādās bankas konta vēsturē, kas vajadzības gadījumā pieejama uzraugiem (piemēram, VID vai Valsts Policijai), skaidra nauda piedāvā veidu, kā norēķināties bez iespējas tikt izsekotam.
 • Drošības sajūta – paradoksālā kārtā pieeja skaidrai naudai rada drošības sajūtu, lai gan to ir vieglāk nozagt. “Nauda kontā” ir krietni abstraktāka un, lai gan vienmēr pieejama, tomēr savā veidā “nedrošāka”. Tāpat, protams, skaidra nauda var noderēt kataklizmas gadījumā (meteorīts, atomkarš), taču, gatavojoties šādiem scenārijiem, uz zeltu “likt” ir drošāk.
 • Nodrošināšanās pret bankas krahu, negatīvām likmēm, utt. – lai gan Latvijā noteikts, ka noguldījumi summā līdz 100,000 eiro ir garantēti, tajā retajā gadījumā, kad noteik finanšu krīze (sk. “Parex” bankas krahs) var gadīties saskarties ar nepatīkamiem pārsteigumiem.
 • Latvijā skaidru naudu pieņem visur, turpretim norēķinu kartes dažās vietās vēl joprojām nepieņem.

Norēķinu karšu plusi

 • Norēķinu kartes ir drošākas – kamēr vien tām neuzrakstāt virsū pin kodu, neviens, kurš tās nozags, nevarēs no jūsu konta izņemt līdzekļus.
 • Dažādi bonusi – par norēķiniem ar karti bankas vēl joprojām mēdz piedāvāt dažādus bonusus. Piemēram, banka “Citadele” ļauj uzkrāt PINS punktus, savukārt “Swedbank” piedāvā dažādas materiālas un nemateriālas lietas savās programmās.
 • Viegli iegūt skaidru naudu – ja izmantojat tikai skaidru naudu un algu saņemat aploksnē, to var nozagt visu laiku, bet, izmantojot bankomātu tīklu, kas lielākajām privātpersonas apkalpojošajām bankām ir diezgan plašs, varat pie skaidras naudas tikt, aizejot uz tuvāko bankomātu.
 • Vieglāki norēķini – vienkāršāk norēķināties ir internetbankā, nekā pastā apmaksājot rēķinus un līdzīgas lietas.

Kopumā jāsaka, ka pilnībā bez norēķinu kartes iztikt nevarēs praktiski neviens cilvēks, kurš strādā algotu darbu. Tomēr arī skaidrai naudai ir savi plusi – to nevar izsekot, to var iekrāt “zeķē” (kas ir riskanti, tomēr sniedz drošības sajūtu), kā arī to pieņem visur, kamēr ar karti norēķināties atsevišķās vietās tomēr nevar. Tā kā pasaule virzās uz arvien biežākiem bezskaidras naudas norēķiniem, jāņem vērā, ka pēc gadiem piecdesmit skaidra nauda var būt retums vai vismaz vairāk simboliska parādība.

Ātro kredītu nozares saraušanās: fakti un iemesli

Tas, ka ātro kredītu nozare, pēdējo gadu laikā ir mazliet sašaurinājusies, ir fakts. Tas ir izskaidrojams ar to, ka arvien vairāk cilvēkiem ir pieejams kredīts no bankas. Pēc krīzes posms ir aizvadīts un iedzīvotāji pamazām spēj nostāties uz pareizā ceļa, lai nodrošinātu savu finansiālo neatkarību.

Patēriņa kredītam ir lielāki plusi, jo to var atmaksāt pa daļām un ar krietni vien zemākiem aizdevuma procentiem. Lielā mērā ātro kredītu nozari ietekmē likumdošana. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ātro kredītu nozare pamazām sašaurinās ir tieši iedzīvotāju spēja tikt pie aizdevuma no bankas. Banku aizdevumiem parasti ir mazliet izdevīgāki aizdevuma procenti, taču ātro kredītu aizdevumus var nokārtot krietni vien ātrāk.

Lielākā daļa ātro kredītu ņēmēji nemaz nezin to kā tas ir vākt dokumentus un izziņas no dažādām iestādēm, lai tikai varētu saņemt ātrā kredīta aizdevumu. Vēl viens svarīgs iemesls, kāpēc ātro kredītu nozare sašaurinās ir tieši valsts nozares regulācija, kas pie svarīgākās regulācijas varētu pieskaitīt Patērētāju tiesību aizsardzības centra maksātspējas vērtēšanas ieviešanu. Pa lielam tas nozīmē to, ka kredītu kompānijām no 2014. gada ir jāpieprasa informācija par kredītu ņēmēju aizdevumu vēsturi. Pie tā klāt nāca arī stingrāki regulējumi par to, ko drīkst un ko nedrīkst rādīt ātro kredītu reklāmās caur televizoru, sociālajiem portāliem un radio.

Starp citu, no vienādojuma, kāpēc sarucis ātro kredītu tirgus, nevar izslēgt arī labklājības pieaugumu un minimālās algas celšanos. Līdz ar to nepieciešamība pēc ātrā kredīta Latvijas sabiedrībā ir krietni vien sarukusi. Tas nebūt nenozīmē, ka ātro kredītu neviens neizmanto, jo pieprasījums pēc ātrajiem kredītiem joprojām ir milzīgs. No kredītu ņēmēju puses ir labi, ka ātro kredītu nozare ir mazliet sarukusi, jo tas nozīmē vairāk atlaides un izdevīgus aizdevuma piedāvājumus.

Nebanku kredīti

Nebanku kreditētāji kļūst arvien populārāki gan Latvijā, gan pasaulē, turklāt to piedāvājumi bieži vien ir daudz elastīgāki un aktuālāki par tradicionālajiem banku aizdevumiem. Tā kā piedāvājumu klāsts ir kļuvis ļoti plašs, pirms izšķirties par labu kādam no nebanku kreditētāju piedāvājumiem, būtu jāveic aizdevumu salīdzināšana un jāizvērtē katra piedāvājuma izdevīgums un tā atbilstība Jūsu vēlmēm un vajadzībām.

Lielākā daļa no Latvijā reģistrētajiem nebanku kreditētajiem, savus pakalpojumus sniedz ar interneta starpniecību, līdz ar to informācija par aizdevēju un tā piedāvājumu ir plaši pieejama un apskatāma ikvienam interesentam. Tāpat internetā iespējams salīdzināt nebanku kredītus, atrodot izdevīgāko un atbilstošāko variantu no plašā piedāvājumu klāsta.

Nebanku kredītiem, salīdzinājumā ar banku izsniegtajiem aizdevumiem, piemīt vairākas priekšrocības, kuras varētu kļūt par izšķirošo faktoru, izvēloties Jums izdevīgāko aizdevuma piedāvājumu.

Kā ievērojamākās nebanku kredītu priekšrocības jāmin:

Vajag naudu

 • Mūsdienīgā pieeja pakalpojumu sniegšanai – kredītus iespējams noformēt ar interneta starpniecību, lai saņemtu aizdevumu, nav jābūt ilgstošam uzņēmuma klientam, turklāt aizdevumu noformēšana notiek ar pavisam minimālu birokrātijas iejaukšanos.
 • Tiek rīkotas akcijas un atlaides, kas ievērojami samazina maksu par aizdevumu vai ļauj aizņemties, nemaksājot aizdevuma procentus.
 • Darījumu ātrumu – aizdevumu, atkarībā no tā veida, iespējams noformēt dažu minūšu vai dažu stundu laikā.
 • Atbalsta dienests no agra rīta līdz vēlam vakaram arī brīvdienās un svētku dienās.

Aizdevums skolas maksai

Nav naudaMācību gads ir sācies jau labu laiku atpakaļ, taču tieši tagad, redzot reālo dzīves situāciju, lielai daļai studentu ir iespējams objektīvi izvērtēt savas finansiālās spējas segt mācību maksu un citus, ar studijām saistītos izdevumus.

Mācību maksas gan privātajās, gan valsts augstskolās, ir salīdzinoši lielas, turklāt studentam nākas tērēt finanšu līdzekļus arī par dzīvošanu, transportu un citām ar mācībām tiešā veidā nesaistītām nodarbēm.

Lai studiju periodu padarītu finansiāli vieglāku, vairāki aizdevēji piedāvā noformēt aizdevumu skolas maksai jeb studiju kredītu, kura atmaksa ir jāveic tikai pēc augstskolas absolvēšanas.

Studiju kredīti ir pieejami gan ar valsts galvojumu, gan arī ar privātā galvotāja piesaisti. Par galvotāju studiju kredīta saņemšanai var būt kāds no studenta vecākiem vai tā laulātā persona. Aizdevumus skolas maksas segšanai, galvenokārt, izsniedz bankas, taču pastāv iespēja šim mērķim pielāgot arī kādu no nebanku kreditētāju piedāvātajiem aizdevumiem.

Lai saņemtu kredītu, nav jādodas uz banku, jo gandrīz visi aizdevēji piedāvā aizpildīt elektronisko pieteikuma anketu un pietiekties aizdevumam ar interneta starpniecību. Šādā veidā kredītam var pietikties ikviens students, neatkarīgi no tā, kurā augstākajā mācību iestādē tas studē.

Pirms pietikuma aizpildīšanas, būtu ieteicams salīdzināt aizdevēju piedāvājumus, tādejādi izvēloties sev piemērotāko un izdevīgāko no tiem. Kredītu piedāvājumu salīdzināšana neprasa daudz laika, turklāt to iespējams veikt tepat internetā, izmantojot šim nolūkam speciāli izveidotu rīku. Salīdzināšanas rīkā, labi pārredzamā veidā ir apkopota informācija par visu populārāko aizdevēju piedāvājumiem.

Ieteicams ņemt vērā:

 • Aizdevuma gada procentu likmi (GPL),
 • Pieejamo aizdevuma summu,
 • Piedāvāto atmaksas termiņu,
 • Galvenos kredītsaistību nosacījumus, kuros minēts aizdevuma atmaksas termiņa sākums, beigas un kritēriji tā saņemšanai.

Lai gan studiju kredīta atmaksas būs jāveic tikai pēc augstskolas absolvēšanas un savu finansiālo situāciju tālākā nākotnē ir diezgan sarežģīti prognozēt, pirms aizdevuma noformēšanas būtu vērts apsvērt, vai izvēlētā profesija ir pietiekami pieprasīta darba tirgū un iegūtā izglītība ļaus atrast darbu un radīt pietiekošu finansiālo nodrošinājumu kredītsaistību izpildei.

Aizdevuma pieteikšana nedodoties uz banku

Aizdevums saņemtsStāvēšana garās rindas, ilgstošas konsultācijas un neskaitāmi jautājumi, ir lietas kas lielu daļu potenciālo aizņēmēju attur no kredīta pieteikuma aizpildīšanas un kādu lielāku dzīves plānu piepildīšanas.

Daudzi ir lietas kursā par iespēju ērti un ātri aizņemties gadījumos, kad nepieciešamas neliels īstermiņa aizdevums, taču vien retais zina, ka visai līdzīgi noformējami arī lielāki aizdevumi, kas varētu kalpot, piemēram, mājokļa iegādei, automašīnas pirkšanai vai pat sava biznesa uzsākšanai.

Vairākas bankas un lielākā daļa nebanku aizdevēju, piedāvā pieteikties aizdevumam te pat internetā un doties uz banku tikai tad, kad aizdevums apstiprināts un jāveic līguma parakstīšana. Šādi tiek ietaupīts laiks un auda, turklāt Jums tiek dota iespēja vairāk kārt pārlasīt piedāvātos aizdevuma nosacījumus un izvērtēt piedāvājuma izdevīgumu.

Aizdevuma pieteikšana nedodoties uz banku notiek sekojoši:

 • Jūs veicat dažādu aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanu, lai izvēlētos izdevīgāko un sev piemērotāko piedāvājumu. Visērtāk piedāvājumu salīdzināšanu veikt te pat internetā pieejamo salīdzināšanas rīku jeb aizdevumu piedāvājumu tabulu, kurā apkopta svarīgākā informācija par katru no piedāvājumiem.
 • Klikšķiniet uz izvēlētā piedāvājumu, lai nonāktu aizdevēja mājas lapā, kurā varēsiet daudz plašāk iepazīties ar līguma nosacījumiem un aizdevuma kalkulatorā saņemt informāciju par izvēlētā aizdevuma ikmēneša maksājumu apmēru un piedāvātajām procentu likmēm.
 • Aizpildiet aizdevēja mājas lapā atrodamo kredīta pieteikumu, precīzi norādot visu tajā prasīto informāciju.
 • Gaidiet ziņu no aizdevēja! Aizdevējs Jūs informēs par aizdevuma pastiprināšanu vai noraidīšanu, kā arī tieši Jums pielāgot aizdevuma procentu liki un citiem nosacījumiem. Atkarībā no izvēlētā aizdevēja un kredīta veida, aizdevēji ar klientiem sazinās dažu minūšu līdz 2 darba dienu laikā.

Piesakoties aizdevuma iepazīstieties ar aizdevuma saņemšanas un atmaksas kārtību, tā pat noderīgi ieskatīties kredītu izsniedzēja veidotajā jautājumu un atbilžu sadaļā, kurā viegli saprotamā formā izskaidroti cilvēkus biežāk interesējošie jautājumi gan par kredītu kā tādu, kā arī veicamajām darbībām tā saņemšanai un atmaksai.

Pateicoties iespējai pieteikties aizdevuma no mājām, jūs izvairāties no vairākkārtēja bankas apmeklējuma un varat nokārtot aizdevumu sev izdevīgā laikā.

Banku kredīti

Kredīti un dažāda veida aizdevumi pastāv jau gadsimtiem, turklāt mūsdienās to popularitāte ir tikai augusi. Bieži vien iegādāties kādu preci vai pakalpojumu kredītā sanāk izdevīgāk nekā to nomāt vai veidot iekrājumus tās apmaksai, tāpēc kredītņēmēju skaits tikai turpina augt.

Kopš aizdevumu tirgū darbojas dažādi kredītu izsniedzēji, aktuāli ir jautājumi – kur aizņemties, kurš no aizdevumu piedāvājumiem ir izdevīgāks un drošāks?

Atbildēt uz iepriekš minētajiem jautājumiem nav nemaz tik sarežģīti un to var ikviens, pirms tam veicot nelielu izpēti.

Kas jāzina izvēloties aizdevumu?

Pamatā visas bankas saviem klientiem piedāvā standarta aizdevumu veidus, kuri pielāgoti dažādiem lietošanas mērķiem. Banku kredītus varētu grupēt 5 lielās grupās, no kurām tiek atvasināti visi piedāvātie aizdevumu veidi – tās ir:

 • Kredīti pret nekustamā īpašuma ķīlu (hipotekārais kredīts)
 • Kredīti ar finanšu nodrošinājumu (patēriņa, ātrais kredīts un kredītkartes)
 • Kredīti pret galvojumu (studiju kredīts)
 • Kredīti pret kustamu ķīlu (kredīts auto iegādei)
 • Kredīti uzņēmējdarbības attīstīšanai.

Tā, kā katra banka piedāvāto kredītu ir nosaukusi nedaudz savādāk, meklējot savai situācijai atbilstošāko aizdevumu, lielāku uzmanību pievērsiet kredītsaistību nosacījumiem, nevis tā nosaukumam vai lietošanas mērķim, jo aizdevēji, pēc būtības līdzīgus aizdevumus, mēdz dēvēt pat  ļoti atšķirīgi.

Kā izvēlēties izdevīgāko no banku piedāvātajiem kredītiem?

Pirms aizdevuma pieteikuma aizpildīšanas, noteikti salīdziniet dažādu aizdevēju piedāvājumus, tādējādi izvairoties no neizdevīgām un nepatīkamām kredītsaistībām. Banku kredītu piedāvājumus iespējams salīdzināt tepat internetā un šis process neaizņem vairāk par pāris minūtēm, it īpaši tad, ja izmantojat šim nolūkam speciāli izstrādātu salīdzināšanas rīku, kurā bezmaksas atrodama aktuālākā informācija par katru no piedāvājumiem.

Salīdzinot aizdevumus pievērsiet uzmanību piedāvātā aizdevuma procentu likmei, atmaksa termiņam un nosacījumiem, kā arī tam, vai piedāvātā aizdevuma summa atbilst Jūs vēlmēm un vajadzībām. Plašāka informācija par katru aizdevēju un tā piedāvājumiem atrodama aizdevēja mājas lapā, kurā iespējams iepazīties arī ar kredītsaistību līguma paraugu un konsultēties ar bankas pārstāvjiem, izmantojot e-pastu, čatu vai darot to telefoniski. Jo plašāku informāciju par izvēlēto aizdevumu iegūsiet, jo vieglāk būs saprast vai aizdevuma piedāvājums ir jums izdevīgs un aizņemšanās pietiekami droša.

Kā aizņemties?

Visas lielākās, Latvijā strādājošas bankas saviem klientiem nodrošina elektronisku pieteikšanos aizdevumam vai konsultācijai par izvēlēto aizdevumu. Lai pieteiktos kredītam, atliek vien apmeklēt konkrētās bankas mājas lapu un aizpildīt tajā atrodamo pieteikuma anketu. Pēc korekti aizpildītas pieteikuma anketas saņemšanas, bankas pārstāvji ar Jums sazināsies, informējot par kredīta piedāvājumu un tā saņemšanas kārtību. Lielākoties bankas nodrošina kredīta izsniegšanu uzreiz pēc tam, kad parakstīts kredītsaistību līgums kādā no izvēlētās bankas filiālēm.

Lai aizņemšanās būtu droša un patīkama, aizņemieties apdomīgi, pirms tam veltot mazliet laika, lai kārtīgi iepazītos ar izvēlētā aizdevuma piedāvājumu.